Únor 2012

Ewa Farna: V Polsku jsem se samým štěstím rozbrečela

12. února 2012 v 9:35
Zpěvačka Ewa Farna (18) je slavná v Česku a ještě víc v Polsku. Své poslední koncertní CD a DVD nazvané 18 vydala u nás (se záznamem z české koncertní oslavy svých osmnáctin) i tam (se záznamem stejného koncertu v Polsku s písněmi v tamním jazyce). U severních sousedů už za ně má platinovou desku, což je velký úspěch. Vydala tam dosud tři řadové desky a jmenovanou koncertní.olské prestižní hudební ceny Viva Comet. Dostala jste někdy tolik nominací v jedné anketě i u nás doma?

Asi ne, ale ono to v podstatě ani není možné. Ve Slavíkovi můžu mít jen nominaci na zpěvačku, v Andělech bych sice teoreticky mohla mít nominací více, ale v nich rozhoduje akademie odborníků, což je zase něco jiného než fanoušci.

O cenách Viva Comet rozhoduje publikum. Loni jsem byla nominovaná dokonce v pěti kategoriích a ve čtyřech jsem vyhrála. Byl to jeden z mých nejkrásnějších hudebních zážitků. V neposlední řadě je důležité, že žijeme v zemi, kde je jiný vztah lidí ke kultuře než třeba právě v Polsku.
Proč zisk čtyř cen Viva Comet považujete za jeden z vašich nejkrásnějších zážitků?

Ceremoniál se ve Varšavě konal loni den po vyhlášení českých Andělů, které jsme s Tomášem Klusem moderovali. Letěla jsem tam v pět hodin ráno a vůbec jsem předtím nespala. V osm byla zkouška, na které jsem se poprvé seznámila s jedním tamním rapperem, který předělal mou písničku Ticho. Měli jsme ji večer společně zpívat. V Polsku se navíc hrozně řeší, jak to celé bude vypadat a jak budete vypadat na pódiu.

Byl kolem toho strašný shon a já byla unavená, euforii z českých Andělů už dávno vystřídala únava. Bylo to zvláštní. Přistihla jsem se pak, jak při slavnostním ceremoniálu usínám. Najednou se z pódia ozvalo, že jsem vyhrála nějakou kategorii. Poprvé, podruhé, potřetí a pak ještě jednou. Dostala jsem dokonce cenu v kategorii Image roku. Byla jsem šťastná a z té únavy zoufalá zároveň. Navíc když se moderátoři před vyhlášením vítěze ptali, kdo vyhraje, celá hala křičela "Ewa, Ewa". Bylo to nádherné. Rozbrečela jsem se z toho.
Kdy se budou vyhlašovat vítězové letošních cen Viva Comet?

Třiadvacátého února.
V čem je rozdíl v přístupu lidí ke kultuře mezi námi a Polskem?

Z vlastní zkušenosti vím, že se to tam všechno bere víc vážně. Například přípravy na tak velký ceremoniál znamenají, že každý účinkující má svého stylistu a tým lidí, který se mu stará o vizáž. Všichni jsou pak na pódiu perfektní. Polská kultura a hudba především se více dívají do světa, více je zajímá západní kultura. Na Viva Comet bývají zahraniční hosté. Důležité také je, že v Polsku jsou větší rozpočty pro kulturu, kterou tam žije čtyřikrát víc lidí než u nás.

Byla jsem na zkouškách před hudebním festivalem v Opole. Vedl je jeden z nejvýznamnějších polských režisérů, kteří televizní přenosy dělají. Najednou zkoušku zastavil a totálně seřval všechny své lidi. Potom za námi přišel na pódium, podal ruku mně, všem členům kapely i všem technikům a omluvil se, že nám přerušil zkoušku a že se z jejich strany něco pokazilo. Něco tak uctivého jsem u nás zatím nezažila.
Vy jste na polské scéně významně uspěla, patříte tam k nejpopulárnějším zpěvačkám současnosti. Vyžadovalo odvahy se tam zkusit prosadit?

Bydlím v Třinci, mám české občanství, ale jsem napůl Polka. Vstup na polskou scénu byl odvážný, ale když se mi povedlo se tam prosadit, cítila jsem obrovskou satisfakci. Na polských kapelách jsem vyrůstala, znala jsem jejich hudbu, kterou poslouchá táta, a věděla jsem, do čeho jdu.

Když mi bylo dvanáct, vyhrála jsem jednu pěveckou soutěž v Třinci ve Vendryni a za odměnu jsem zpívala s polskou zpěvačkou Marylou Rodowiczovou. Minulý rok jsem se s ní setkala při vyhlášení nejlepší zpěvačky v Opole. Bylo to neuvěřitelné.
Jak to, že se vám v Polsku tak daří?

Nerozumím tomu. Zpívám, dělám to, co mě baví. Možná je to tím, že Polsko je otevřenější. Anebo proto, že jsem úplně normální, zatímco v Polsku se tím ohlížením na Západ trochu zapomíná na přirozenost. Třeba tam lidem někdo takzvaně normální scházel. Také jsem tam víc rocková než u nás. Britský list Guardian napsal před časem článek o polské hudební scéně a mě v něm přirovnal k Evanescence. Psal o těch, kteří by podle jejich recenzenta měli šanci na zahraniční kariéru.
Pomyslela jste po tom článku, že byste to zkusila i na západě?

Já ne, ale napadlo to samozřejmě můj management. Zkusili jsme nahrát pár písniček v angličtině a poslali jsme je do Evropy. Byla na ně i dobrá odezva, ale mezi požadavky na to, aby tam se mnou nějaká firma začala pracovat, bylo přestěhovat se na půl roku na Západ a dělat promo tomu, co jsem natočila. Chtěli i skvělou znalost angličtiny.

Já ale zatím nejsem ve stavu takhle fungovat a přiznám se, že ani nevím, jestli bych chtěla. Díky českým a polským fanouškům se mám skvěle. Podrželi mě, když se o mně psalo jako o rychlokvašce, takže cítím, že patřím jim a chci se jim za to odvděčit. Nevěřím moc tomu, že by se mi podařilo uspět na Západě.
Jaké jsou vaše letošní plány?

V první řadě musím udělat maturitu a pak přijímačky na práva. To je priorita. V létě budu hodně koncertovat tady i v Polsku a pomalu začnu chystat svou první desku po osmnáctém roce. V hudbě mě fascinuje hodně věcí, a proto si myslím, že nahrát ji bude těžké. Chci se zaměřit na kvalitu. Na podzim bych ji chtěla začít připravovat.

EWA FARNA: Muzikanti mě možná přitahují náhodou!

9. února 2012 v 17:09
Již několik let si drží v anketě Český Slavík bronzovou pozici, v Polsku letos získala cenu MTV pro nejoblíbenějšího umělce a její koncerty jsou plné jak v Česku, tak i v Polsku a na Slovensku ... EWA FARNA!
BRAVO.CZ: Ahoj Ewo! Už za pár měsíců tě čeká maturita. Jak ti jde učení? Médii dokonce proběhlo několik zpráv, podle kterých bys měla kvůli maturitě doslova "přerušit kariéru" v první půlce tohoto roku.
EWA: " Přerušovat kariéru nebudu, ale upřímně sedím pořád u učiva a zásadně jsem omezila jakékoli jiné aktivity. V létě už se zase vrhnu na hraní a máme už nyní docela zaplněný kalendář. Moc se těším, ale samozřejmě nyní předně maturita a přijímačky."

BRAVO.CZ: Dříve jsi závodně lyžovala. Máš na lyžování teď ještě čas? Kdy jsi stála naposled na lyžích? A pouští tě vůbec tvůj management na lyže, nebojí se o tebe?
EWA: "Proč by mě neměli pouštet?:D Jezdím málo, poněvadž není mnoho času a když už, tak doháním školu. Ze závodního lyžování se stala těžká rekreace, ale když už se na lyže dostanu, pořádně si to užiju. Pár let zpátky jsem okusila i snowboard, tak to teď střídám."

BRAVO.CZ: Nedávno ti vyšlo live cd/dvd "18", na kterém najdeme záznam z brněnského megakoncertu u příležitosti tvých narozenin. Jak bys tenhle počin zhodnotila? Jsi spokojená?
EWA: "Vždy je co opravovat, ale užila jsem si svou oslavu náramně a dle svých představ. Koncert se myslím vydařil, DVD vyšlo. Co víc si k narozkám přát :)? Bylo to krásné a moc děkuji lidem, kteří na koncert dorazili - vytvořili jste nezapomenutelnou atmosféru!"

To musíte vidět! Dekolt Ewy Farne před explozí. Kde k těm balónům přišla?

7. února 2012 v 9:39
Ewa Farna (18), která se stala tváří rychlého občerstvení Subway, nafotila pořádně žhavé snímky. Čerstvě dospělá zpěvačka je na nich jako vyzývavá dračice v těsném koženém oblečku, ze kterého se jí ven dere bujné poprsí, které by mohla z fleku použít jako zbraň hromadného ničení!

Otázkou ale je, kde Ewa k takovému dekoltu zničehonic přišla. Že by za to mohl mrazivý vzduch ze Sibiře...?

Jedno je ale jisté, až její bývalý přítel, hudebník Tomáš Klus, tyhle fotky uvidí, bude se nejspíše chytat za hlavu, že nechal takovou kočku odejít ze svého života.

Soutěž 4.

6. února 2012 v 13:00
1)Jak se jmenuje celým jménem Christina Aguilera?
2)Jak se jmenuje narozeninové CD Ewy Farné?
3)Jak se jmenuje poslední CD Rihanny?
4)Kdo hrál ve filmu A zase jedna popelka (Chci jména kluka a holky)
5)Jakou měla barvu hlavy Rihanna když byla v Praze?
6)Byla Lady Gaga v Praze?
7)Kdo hrál Troe v High School Musical?
8)Jak se jmenuje film kde hrál Taylor Lautner,Taylor Swift,Jessica Alba,Aston Kutcher,Jennifer Garner
9)Jak se jemnuje nový Letś dance? - Let´s Dance 3/Let´s Dance 3D
10)Kdo hraje v reklamě na Activii? :D

Soutěž 3.

5. února 2012 v 13:00
1)Vyjmenuj všechny Šmoulů!
2)Rihanna měla koncert v Praze,při jaké písni všichni vypustili balónky?
3)Kolik je Ewě Farne?
4)V kterém seriálu hrála Selena Gomez?
5)Existuje Moderní popelka 3?
6)Martin Harich je Čech/Slovák?
7)Kdo vyhrál Česko slovenskou Superstar? (2011)
8)Kdo vyhrál Česko slovenskou Superstar? (2010)
9)Kolik je Christině Aguileře?
10)Jak se celým jménem jmenuje Selena Gomez?

Ewa Farna: Dělá ze sebe intelektuálku!

5. února 2012 v 10:50
Mladou zpěvačku Farnou čekají toto jaro maturitní zkoušky a Ewa se přestala na veřejnosti prezentovat jako sexy zpěvačka a začala ze sebe dělat intelektuálku! Nasadila brýle a dokonce s sebou tahá i učebnice.Bronzpová slavice Ewa Farna má teď úplně jiné starosti, čerstvě oslazená osmnáctkou se musí připravovat na jarní zkoušku dospělosti a všem okolo to dává najevo!
Nosí s sebou učebnici společenských věd a navíc nasadila image přísné intelektuálky.
Obrovské brýle s černými obroučkami jakoby o své nositelce říkaly, že všechen čas tráví minimálně v oxfordské knihovně a studuje tam Homérovy texty přeložené do starořečtiny.
Jestli se ale Ewa bude věnovat přípravě stejně dobře jako zpívá, nemusí mít komise obavy, že by zpěvačku potkali na zářijovém reparátu.

Soutěž 2.

4. února 2012 v 13:00
1)Komu dopravili jídlo vrtulníkem?
2)Jak se jmenuje nová show v které se zpívá?
3)Beyonce porodila holku/kluka?
4)Koho požádal časopis Playboy aby se svlékli pro tento časopis?
5)Co dala Miley Liamovi k narozeninám?
6)Stane se z Belly upírka?
7)Co porodila Bella holku/kluka?
8)Jak se jmenuje voňavka Rihanny?
9)Jak se jmenuje voňavka Ewy Farne?
10)Vydala Britney Spears nějakou voňavku?

Štěně pro Liama

3. února 2012 v 16:14
Je to láska jako trám! Miley Cyrus dala svému miláčkovi k narozeninám krásný chlupatý dárek - štěňátko!
Roztomilý dárek dostal ke svým narozeninám Liam Hemsworth od své lásky. Miley mu vybrala štěně, které pojmenovali Ziggy.

Miley to nemohla vydržet a už předem tweetnula: "Koupila jsem Liamovi ten nejspeciálnější dárek! :)))"

Její miláček slavil 22. narozeniny a tohle živé překvapení ho prý dostalo do kolen. Hned pejska pojmenoval, vybral pro něj jméno Ziggy.
Miley psy miluje a proto se chtěla o jednoho podělit i s Liamem. Nekoupila ho ale z žádné chovné stanice, ale vybrala opuštěné štěňátko z útulku...

Soutěž 1.

3. února 2012 v 16:07
Ahoj zahajuju soutěž bude trvat asi týden každý den tu budou otázky budeš na ně odpovídat do komentářů já to budu za každou otázku dávat jeden bod a ten kdo bude mít nejvíc tak něco vyhraje,otázky nebudou jenom o miley a ewě :) tady jsou otázky:1)S kým nedávno chodila Ewa Farna?
2)Jaký byl první kluk Ewy Farne?
3)S kým Ewa Farna nazpívala Stejný cíl mám dál?
4)S kým chodí Miley Cyrus?
5)Jak se jmenuje Miley nejlepší kamarádka? (Natáčela s ní i videa na Youtube.com)
6)Jak se jmenuje knížka kterou vydala Miley Cyrus?
7)S kým chodí Selena Gomez?
8)Kde se narodila Rihanna?
9)Kdo namluvil Šmoulinku? (V Americe)
10)Kdo vymyslel Zumbu?

Miley Cyrus si koupila nové auto!

3. února 2012 v 15:58
Ex-Disney star obohatila svou garáž o další luxusní přírůstek...
Minulý týden zašla Miley (19) do obchodu Mercedes Benz v kalifornském Encinu, aby si tu vyzvedla svůj nový vůz. Jde o bílý Mercedes SL 550 se špičkovou výbavou, který zrychlí z nuly na sto za pouhých 5 sekund. Zpěvačka za něj zaplatila v přepočtu přes 3 miliony korun.

V žádném případě však pro Miley není rychlé auto novinkou. Jejím prvním vlastním vozítkem, když jí bylo 16, bylo Porsche. Na rychlá auta si však nepotrpí její máma, která má prý z každé vyjížďky své dcery nervy na dranc: "Má o mě strach," vysvětluje Miley a dodává: "Ale já miluju řízení a jsem v něm zatraceně dobrá!"

Star teď pár dní vůbec nemohla řídit, protože si způsobila bolestivé zranění. "Snažila jsem se o salto dopředu, ale nepovedlo se mi a pořádně jsem si při tom narazila zadek," svěřila se Miley s tím, že je na svezení v nové káře pořádně natěšená.

A tak si star nenechala ujít ani cestu z auto salonu a byla spatřena, jak od prodejce řídí domů svůj nový Mercedes a její bodyguard jede v těsné blízkosti za ní v jejím starém autě.